KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14409358
nr 1440 9358
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, "Elin". Signerad, daterad 1914. Bildmått: 19,5x29,5, yttermått inklusive ram: 40x47
Utrop:
8.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:02:55
7.400 kr
7.200 kr
7.400 kr (Budbetjänt)
7.800 kr
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn
nr 1440 9358
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
| Utrop: | 8.000 kr |
| Såld: | 8.000 kr |
måndag 20 december 2021 |
Anders Zorn
Signe Persson-Melin (f. 1925)